Muzeum Sokolov
Muzejní expozice je rozdělena do tří částí - příroda Sokolovska, dějiny Sokolovska a dějiny rudného a uhelného hornictví na Sokolovsku. V části dějiny Sokolovska se expozice zaměřuje i na I. světovou válku, která svými důsledky značně postihla i Sokolovsko. Tu nám v muzeu připomínají archivní fotografie zajateckého tábora v Jindřichovicích a dále dokumenty k československým legiím v zahraničí.
Prezentovaná témata: regionální dějiny, 1. světová válka, hornictví
Muzeum Cheb
Muzejní expozice představuje návštěvníkům tři prohlídkové celky: "Příběhy města a regionu v 19. století", "Proměny Chebu a Chebska ve 20. století" a "Data a události z let 1800 - 2000". Expozice se zaměřuje na dosud málo prezentované novějších regionální dějiny.
Prezentovaná témata: regionální dějiny, 2. světová válka
Muzeum Jáchymov
Jáchymov – Královská mincovna
Stálá expozice je věnována dějinám města Jáchymova, nerostnému bohatství Krušných hor, dolování stříbra jáchymovské ražbě mincí. Návštěvník může též nahlédnout do expozice mapující pracovní tábory politických vězňů při uranových dolech na Jáchymovsku po roce 1948.
Prezentovaná témata: regionální dějiny, pracovní tábory
Galerie umění Karlovy Vary
Expozice prezentuje české umění 20. století a představuje více než stovku děl klasiků českého moderního umění. Zastoupeny jsou díla Jakuba Schikanedera, Antonína Slavíčka, Josefa Čapka, Emila Filly, Bohumila Kubišty, Antonína Procházky, Václava Špály či Jiřího Valenty.
Prezentovaná témata: české umění 20. století
Městské muzeum Františkovy lázně
Dějiny muzea začínají v roce 1912, kdy místní občanské sdružení shromažďovalo mezi františkolázeňskými občany historické předměty pro budoucí místní muzeum. Expozice dokumentuje historii Františkových Lázní, historii lázeňství, objevení Františkova pramene, dějiny stáčení minerálních pramenů. a dějiny farmacie. Návštěvníkům představuje i originál sochy Františka z roku 1923.
Prezentovaná témata: historie lázeňství, regionální dějiny
Mauzoleum obětí 1. světové války
Za 1.světové války byl v roce 1915 mezi Jindřichovicemi a rotavským lomem na čedič zřízen tábor ruských a srbských zajatců, kteří pracovali v rotavských železárnách a stavěli chemickou továrnu v Sokolově. Velké množství jich podlehlo hladu, vyčerpání, špatné hygieně a epidemiím.
Prezentovaná témata: 1. světová válka